Biuletyn Informacji Publicznej Gimnazjum nr 3 w Bydgoszczy
670 lat Bydgoszczy Ster na Bydgoszcz Kapitał Ludzki, Miasto Bydgoszcz, Europejski Fundusz Społeczny
Świetlica socjoterapeutyczna

W październiku rozpoczynamy zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej. Trwają one po trzy godziny dwa razy w tygodniu. W tym roku odbywają się w poniedziałek w godzinach 15.00-18.00 i w czwartek od 15.00 do godziny 18.00 w sali 61.
Na tych zajęciach uczymy się dobrej komunikacji społecznej, odrabiamy lekcje, bawimy, mamy zajęcia komputerowe i sportowe oraz wiele innych atrakcji. Atmosfera jest pełna radości i humoru.
Wykorzystujemy formy pracy takie jak: krąg/rundka, zabawy i ćwiczenia rozwojowe,
bajki terapeutyczne, wizualizacja, techniki relaksacyjne, praca z ciałem, rysunek i inne techniki plastyczne, burza mózgów, praca w parach, trójkach, małych grupach, śpiew, taniec, dyskusja, mini wykład, psychodrama, scenki, pantomima, konkursy, żart, humor sytuacyjny i inne.
Spotykamy się z rodzicami uczniów uczestniczących w świetlicy.

Zajęcia prowadzą: Małgorzata Mazurkiewicz i Kamila Bejger Rudnicka

Z WIZYTĄ W BWA

W piękny majowy dzień udaliśmy się naszą grupą do Galerii Miejskiej BWA by wziąć udział w wykładach i warsztatach sztuki użytkowej oraz warsztatach filmów animowanych. Towarzyszyły nam nasze opiekunki: p. Małgorzata Mazurkiewicz i p. Kamila Bejger – Rudnicka.GWIAZDKA Z SERCEM

W grudniu nasi uczniowie brali udział w "Gwiazdce z sercem" w Filharmonii Pomorskiej. Oto wspomnienia:


Małgorzata Mazurkiewicz, Kamila Bejger - Rudnicka

ROK2013/2014

Z WIZYTĄ W BWA
Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy organizuje wystawy sztuki współczesnej zarówno artystów polskich jak i zagranicznych. Prowadzi też comiesięczne spotkania z cyklu Zde/arzenia bydgoskie, gdzie prezentowane są różne formy artystyczne. Ponieważ zajmuje się także działalnością edukacyjną postanowiliśmy z tego skorzystać. Po wizycie w BWA wstąpiliśmy się posilić do McDonalds.

Zobaczcie sami!KULINARIA TO NASZA SPECJALNOŚĆ
Lubicie sałatkę jarzynową? My bardzo! Pewnie w każdym domu jest trochę inny przepis na sałatkę jarzynową, my na dzisiejszych zajęciach wykonaliśmy wersję klasyczną! Dla tych z Was, którzy sałatki jarzynowej nie znają (są tacy?) dodajemy, że to sałatka z gotowanych warzyw plus kilka smakowych dodatków. Zawsze na majonezie, choć w wersji lżejszej czasem majonez mieszamy pół na pół z jogurtem. Nasza, wykonana podczas zajęć socjoterapeutycznych wyszła przepyszna. Spróbujcie i Wy!
Zajęcia kulinarne

Zajęcia plastyczne
Stroje karnawałowe
Na jednych ze styczniowych zajęć robiliśmy stroje karnawałowe i świetnie się bawiliśmy.
Małgorzata Mazurkiewicz"Gwiazdka z sercem"
13.12.2012r. uczniowie naszej szkoły, a przede wszystkim uczestnicy zajęć socjoterapeutycznych (dzięki współpracy Małgorzaty Mazurkiewicz i Kamili Bejger Rudnickiej z Bydgoskim Ośrodkiem Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA) uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w Filharmonii Pomorskiej . Po przedstawieniu każdy uczestnik otrzymał paczkę ze słodyczami. Było i uroczyście i bajkowo. Tę wielką imprezę otworzył Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. W losowaniu nagród szczęśliwą osobą okazał się Patryk Opoczyński z klasy II b, któremu udało się znaleźć w gronie osób wylosowanych przez Prezydenta Miasta do obdarowania gwiazdkowym dodatkowym prezentem.

Grupa socjoterapeutyczna na warsztatach filmowych w Biurze Wystaw Artystycznych - grudzień 2012.Spotkaliśmy się po raz kolejnyNasze kolejne zajęcia"Zabawa z chustą Klanza"

3 grudnia 2012 grupa socjoterapeutyczna odbyła wycieczkę na wystawę do
Biura Wystaw Artystycznych. Opiekunowie wycieczki to mgr Kamila Bejger - Rudnicka
i mgr Małgorzata Mazurkiewicz.
W listopadzie grupa socjoterapeutyczna uczestniczyła
w spektaklu profilaktycznym w kinie "Adria" "Nie pozwól ukraść swoich marzeń".


[b][u]Bawimy się i poznajemy swoje możliwości. Drzewko szczęścia.
Autoportrety