Biuletyn Informacji Publicznej Gimnazjum nr 3 w Bydgoszczy
670 lat Bydgoszczy Ster na Bydgoszcz Kapitał Ludzki, Miasto Bydgoszcz, Europejski Fundusz Społeczny
Turystyka rowerowa z zajęciami pierwszej pomocyMamy dla Was coś ciekawego!
Razem aktywnie i ciekawie spędzimy czas wolny!


Zajęcia zostały stworzone w celu uatrakcyjnienia form spędzania czasu wolnego. Jazda na rowerze to jedna z najlepszych form aktywności. Regularne przejażdżki przynoszą wymierne efekty zdrowotne, gdyż zwiększają wydolność organizmu. W krótkim czasie poprawia się ogólna sprawność fizyczna, sylwetka nabiera harmonijnych kształtów - co w przypadku nastolatków ma ogromne znaczenie. Przejażdżka to świetny relaks i skuteczny sposób na rozładowanie napięcia. W czasie rajdów poznacie też tajniki udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających życiu.
Klub cyklistów jest otwarty, trafić może każdy: nieśmiały i przebojowy, uczeń z problemami w nauce i prymus. Na trasie rowerowej liczy się współpraca, wzajemna pomoc, życzliwość i zasada muszkieterów „ jeden za wszystkich wszyscy za jednego”.
W ramach zajęć odbywać się będą szkolenia i warsztaty przygotowujące klubowiczów do wypraw rowerowych. Uczniowie zdobywać będą określone umiejętności, by potem zastosować je w praktyce. Będą to m.in. zajęcia dotyczące przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad odżywiania się podczas wysiłku fizycznego,

Rajdy odbywać się będą w piątki w godzinach popołudniowych.

Serdecznie zapraszamy Was i Waszych rodziców do udziału w rajdach.

Jolanta Domińska,
Beata Makurat,
Ilona Wierzbicka