Biuletyn Informacji Publicznej Gimnazjum nr 3 w Bydgoszczy
670 lat Bydgoszczy Ster na Bydgoszcz Kapitał Ludzki, Miasto Bydgoszcz, Europejski Fundusz Społeczny
Nasze trasy

SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘTY

Sobotnie południe członkowie Klubu Turystyki Rowerowej spędzili intensywnie pokonując trasę 23 kilometrów. O umówionym czasie przed szkołą pojawiło się dziewięcioro uczniów na swoich rowerach, pięcioro zapisanych na rajd nie dotarło. Pewnie woleli pospać. Niech żałują gdyż fizyczne zmęczenie spowodowało, że wszyscy poczuliśmy się bardziej szczęśliwi (zadziałały endorfiny).Miejscem, do którego wybraliśmy się na rozpoczęcie sezonu rowerowego był Leśny Park Kultury i Wypoczynku. Pogoda nam dopisała, więc z przyjemnością pokonywaliśmy leśne dukty docierając do Myślęcinka. Podczas przerwy w jeździe rowerami wszyscy uzupełnili płyny i posilili się co nie co. Przypomnieliśmy też sobie wzorcowe wyposażenie roweru oraz jak należy o niego zadbać przed rozpoczęciem sezonu. To bardzo ważne by jeździć sprawnym rowerem. Przekonał się o tym jeden z naszych kolegów, który przybył na rajd niesprawnym rowerem i niestety nie mógł wyruszyć z nami w trasę ze względów bezpieczeństwa.Ważna jest też dyscyplina i kultura jazdy, zwłaszcza, że nie byliśmy jedynymi uczestnikami ścieżek rowerowych (nad tym, co niektórzy muszą popracować, lub będą zmuszeni opuścić nasze szeregi).
Za małe i większe przewinienia dziś była tylko kara zrobienia kilku pompek.
Nie zabrakło też problemów technicznych na trasie, ale pomoc koleżeńska działała błyskawicznie.[size=1.2]Kolejny nasz cel na trasie to Miasteczko Rowerowe. Tam młodzież mogła przypomnieć sobie podstawowe znaki drogowe, które spotyka na trasie.
Zmęczeni pokonaniem wielu kilometrów i bardzo głodni postanowiliśmy, że wracamy. Czterogodzinny ruch na świeżym powietrzu sprawił, że wszyscy i na wszystko mieliśmy wielki apetyt.


Do zobaczenia już niedługo…

Zapraszamy do galerii…

Opiekunowie rajdu:
Beata Makurat i Ilona WierzbickaXIII RAJD PRZYJAŹNI ZA NAMI

W sobotnie przedpołudnie dwudziestojednoosobowa grupa składająca się z gimnazjalistów, nauczycieli i rodzica wyruszyła na rowerach do Ostromecka. Był to wspólny ze SP nr 66 XIII Rajd Przyjaźni.
Jak zawsze zamówiliśmy piękną pogodę i taką cieszyliśmy się do końca rajdu. Po przypomnieniu regulaminu wycieczki rowerowej wyruszyliśmy spod naszej szkoły tuż po godzinie dziewiątej w kierunku Ostromecka.
Zorganizowani, przestrzegając zasad poruszania się rowerem po drogach publicznych bezpiecznie dotarliśmy na miejsce.Tam spotkaliśmy się ze znanym już większości p. Świetlikiem, który wskazał nam miejsce na rozpalenie ognisk. Jako starsi, przygotowaliśmy je również dla młodszych koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej. Zbieraliśmy i ostrzyliśmy również patyki na które nadzialiśmy kiełbaski.


Wszyscy nasi uczniowie bardzo się przykładali do pracy. Po wykonaniu szkieletu ogniska, zbieraliśmy suche patyki i powstały dwa „stanowiska” do pieczenia kiełbasek, które uczniowie zabrali z domu.
Menu było przeróżne: kiełbaski cienkie i grube, białe i tradycyjne, proste i pięknie ponacinane. Do tego buły, ketchup, musztardy…..oj było smakowicie.W między czasie, kiedy inni biesiadowali grupa 5 chłopców: Igor, Jakub, Michał, Oskar i Wojtek wybrali się na dodatkową jazdę rowerami z p. Wierzbicką. Michał prowadził i niestety nie raz wyprowadził nas w ślepą uliczkę. Po kilkukilometrowym „wycisku” po duktach leśnych wróciliśmy do grupy.


Kolejny punkt to zagaszenie ognisk oraz zakopanie żarzących się drągów. Tu wielkie podziękowania i pochwała za zaangażowanie Macieja z II b i p. Rudnickiej, która instruowała młodzież jakie czynności należy wykonać by teren po ognisku nie stanowił zagrożenia pożarowego. Po uprzątnięciu naszego miejsca pieczenia kiełbasek wyruszyliśmy do szkoły w Ostromecku zostawiając po drodze nasze rowery pod opieką Panów ze Straży Miejskiej.
W szkole zebraliśmy się wszyscy w Sali gimnastycznej gdzie obejrzeliśmy godzinne przedstawienie z elementami pantomimy „Mały Książę”.

Nadszedł nieubłagany czas powrotu do domu. Pani Ania nie odpuściła i w drodze powrotnej. Równa ale bezpieczna jazda spowodowała, że szybko dotarliśmy na miejsce zbiórki, a była już godzina 14.
Chcemy też podziękować Tacie Kuby, który towarzyszył nam w wycieczce, pomagał w przygotowaniu ogniska i czuwał wraz z opiekunami nad bezpieczeństwem wszystkich dzieci w czasie jazdy.

(OBY WIĘCEJ RODZICÓW CHCĄCYCH Z NAMI AKTYWNIE SPĘDZAĆ CZAS WOLNY).

Wszystkim bardzo dziękuję za postawę godną cyklisty i ucznia naszej szkoły.

Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.Zapraszamy do galerii…

Ilona Wierzbicka


PIERWSZY RAJD
W TYM ROKU SZKOLNYM ZA NAMI


11 września 2015

start: godz. 13.30 --- meta: około 14:00-tej --- powrót: po godz. 15:30

Szkoła, ul. Gawędy / Dolina Śmierci / Szkoła, ul. Gawędy


W piątkowe popołudnie wyruszyliśmy na pierwszy rajd w tym roku szkolnym do Doliny Śmierci. Dopisała nam jeszcze typowo letnia pogoda, więc trasa, którą zdołaliśmy pokonać to była czysta przyjemność połączona
z wysiłkiem.Ruszyliśmy jak zawsze spod naszej szkoły. W rajdzie uczestniczyli weterani rajdów rowerowych, ale ku zadowoleniu nas wszystkich dołączyło sporo pierwszaków do naszego teamu. Serdecznie powitaliśmy w naszym Klubie uczniów, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole i już załapali rowerowego bakcyla. Radzili sobie super, widać było, ze nie dziś wsiedli na rower.

Każdy nasz rajd to rajd tematyczny. Dzisiejszy to „W HOŁDZIE POMORDOWANYM”. Zapaliliśmy znicze, oddaliśmy hołd, a potem nasz nowy uczeń Igor (zapaleniec historii i patriota) opowiedział uczestnikom rajdu o wydarzeniach, które miały miejsce w Dolinie Śmierci. Po małym posiłku regeneracyjnym ruszyliśmy w drogę powrotną. To pierwszy wypad rowerowy, więc pewnie będziemy narzekać na ból nóg i nie tylko, ale było warto.
Już 26 września zapraszamy na kolejny. Tym razem do Ostromecka (będzie się działo).


Już dziś zapraszamy. Dokonujcie zapisów u opiekunówKlubu Aktywności Rodzinnej czyli p. Jolanty Domińskiej, p. Beaty Makurat
czy p. Ilony Wierzbickiej.


Zapraszamy do galerii!


ROK 2014/2015

ROWEROWY XII RAJD PRZYJAŹNI –
TRZECI RAJD ROWEROWY


27września 2014

start: godz. 09.00 --- meta: około 10:00-tej --- powrót: po godz. 13-tej

Szkoła, ul. Gawędy / Ostromecko / Szkoła, ul. Gawędy


W sobotnie przedpołudnie 27 września grupa fanów turystyki rowerowej z naszej szkoły wzięła udział w XII Rajdzie Przyjaźni. Towarzyszyli nam młodsi cykliści i przyjaciele ze szkoły Podstawowej nr 66.
Ponieważ frekwencja uczestników rajdu w sobotnie przedpołudnie dopisała znakomicie, zmuszeni byliśmy dla bezpieczeństwa podzielić się na grupy i uczniowie z podstawówki wyjechali parę minut wcześniej, a my tuż po nich. Spotkaliśmy się w miejscu docelowym, czyli w Ostromecku. Po jakimś czasie na miejsce dotarły grupy piesze i po posiłku rozpoczęliśmy realizację zaplanowanych działań.

Dokładniejszą relacje z rajdu znajdziesz tutaj.


Zapraszamy do galerii.

Kolejny rajd już 17 października!
Tym razem do Doliny Śmierci!
TRADYCYJNIE ODDAMY HOŁD POMORDOWANYM NAUCZYCIELOM!


Już dziś zapraszają: Beata Makurat i Ilona Wierzbicka„ŻEGNAJ LATO NA ROK” –
DRUGI RAJD ROWEROWY


19 września 2014

start: godz. 13.00 --- meta: około 14:30-tej --- powrót: po godz. 17-tej

Szkoła, ul. Gawędy / Myślęcinek / Szkoła, ul. Gawędy


Cudowna pogoda, wspaniałe humory, woda i kanapki w plecakach…pasjonaci aktywnej formy spędzania wolnego czasu zebrali się o godzinie
13-tej przed budynkiem naszej szkoły. Jeszcze przypomnienie regulaminu, sprawdzenie obecności i ruszamy w trasę do Myślęcinka by po raz kolejny, właśnie w tym miejscu pożegnać lato na rok.
Celami rajdu była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz poznanie walorów przyrodniczych naszego miasta. Bardzo chętnie wracamy na trasę do Myślęcinka, a w samym Leśnym Parku Kultury
i Wypoczynku jeździ nam się wyśmienicie.
Trasa rajdu wiodła ścieżką rowerową przez dzielnice Fordonu, następnie przez las aż do Ogrodu Botanicznego. W trakcie wyprawy robiliśmy sobie krótkie przerwy na odpoczynek. Podziwialiśmy uroki już delikatnie zarysowującego się jesiennego krajobrazu. Jadąc ścieżką rowerową w LPKiW dotarliśmy na Różopole, a następnie do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Zawitaliśmy też na moment do znanego nam już Miasteczka Ruchu Drogowego.


Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.
Już teraz planujemy kolejny rajd.
Zapraszamy do galerii…

Opiekunami rajdu były:
p. B. Makurat, p. A. Kopeć i p. I. WierzbickaPIERWSZY RAJD W TYM ROKU ZA NAMI

12 września 2014

start: godz. 13.30 --- meta: około 16:00-tej --- powrót: po godz. 18-tej

Szkoła, ul. Gawędy / Wałdowo Królewskie / Szkoła, ul. Gawędy


W piątkowe popołudnie wyruszyliśmy na pierwszy rajd w tym roku szkolnym do Skłudzewa. Jeszcze typowo letnia pogoda nam dopisała, więc trasa pokonywana leśnymi duktami to była przyjemność połączona z wysiłkiem.
Ruszyliśmy jak zawsze spod naszej szkoły. W rajdzie uczestniczyła spora grupa miłośników jazdy rowerem, bo aż 15 uczestników. Serdecznie powitaliśmy w naszym Klubie uczniów, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole i już załapali rowerowego bakcyla.Trasę zaplanowaliśmy dość ambitnie, bo na 20 km w jedną stronę do Skłudzewa. Niestety, tym razem nie udało nam się dotrzeć do celu. Jednemu z naszych zapalonych klubowiczów przebiła się opona i musiał nas opuścić z jednym z opiekunów. Reszta, dalej dzielnie ruszyła w trasę. Po jakimś czasie okazało się, że jedna z naszych koleżanek zaczęła przy podjazdach pod górę cierpieć na ból w stawach kolanowych i zmuszeni byliśmy kierować się w drogę powrotną. Pokonaliśmy jednak już 3/4 zaplanowanej trasy i dotarlismy poza Wałdowo Królewskie. Nikt jednak nie miał żalu. Uczestnicy naszych rajdów zdają sobie sprawę, że może to przydarzyć się każdemu z nas.
Zmęczeni jednak, ale pozytywnie naładowani szczęśliwie wróciliśmy do domów.
Za tydzień już kolejny rajd. Wykorzystamy tę piękną pogodę i tym razem udamy się w dobrze znaną nam trasę do Myślęcinka.Już dziś zapraszamy. Dokonujcie zapisów u opiekunów
Klubu Aktywności Rodzinnej
czyli p. Beaty Makurat i p. Ilony Wierzbickiej.

Zapraszamy do galerii!

ROK 2013/2014


CYKLIŚCI ZAKOŃCZYLI SEZON

Członkowie Szkolnego Klubu Turystyki Rowerowej po raz ostatni w tym roku szkolnym wybrali się na rajd rowerowy. Zakończyli sezon bardzo przyjemnie gdyż towarzyszyło im wiele atrakcji.
W wyprawie rowerowej towarzyszyły nam opiekunki, które w ciągu roku szkolnego uczestniczyły w naszych rajdach oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej zaprzyjaźnieni ze szkołą.
Cel naszej wyprawy rowerowej to Yacht Klub Polski w dzielnicy Brdyujście gdzie zaplanowaliśmy ognisko z kiełbaskami. Na miejscu powitał na komandor Mieczysław Mikołajczyk, który zapoznał nas z historią yacht klubu i tego co dzieje się teraz. Obecna działalność YACHT KLUBU POLSKIEGO w Bydgoszczy plasuje klub w okręgu bydgoskim na czołowym miejscu, nie tylko w działalności sportowej, ale również organizacyjnej.
Na terenie yacht klubu czekało na nas mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Pana Irka i Pana Kamila. Opady deszczu spowodowały, że kiełbaski były na grillu, ale smakowały równie dobrze. Najpierw jednak Pan Irek Walkowiak podzielił nas na dwie wachty no i zaczęła się rywalizacja. Rozpoczęliśmy od nauki wiązania węzła ratowniczego. Kolejno odbywały się: wyścigi w workach, zawody z kołem ratunkowym, rzuty gąbką do celu, rzucanie strzałkami do tarczy, strzelanie z pistoletu pneumatycznego na punkty czy przeciąganie liny. Byli oczywiście wygrani, którzy otrzymali dyplomy, a na wszystkich czekały nagrody.
Zabawa była, że boki zrywać. Zresztą zobaczcie sami. Zdjęcia oddadzą namiastkę naszej radości.

Zapraszamy do bogatej galerii zdjęć.

Beata Makurat i Ilona Wierzbicka

CYKLIŚCI W "MIASTECZKU
RUCHU DROGOWEGO"


25 kwietnia 2014

start: godz. 15.00 --- meta: około 16:00-tej --- powrót: po godz. 18-tej

Szkoła, ul. Gawędy / Myślęcinek / Szkoła, ul. GawędySkorzystaliśmy z cudownej pogody i w piątek wybraliśmy się do Myślęcinka na kolejny już rajd rowerowy. Nastawiliśmy się tym razem na dość intensywną jazdę do samego Myślęcinka by zrelaksować się fizycznie w nowo otwartym Miasteczku Ruchu Drogowego. Młodzież mogła tu w praktyce sprawdzić znajomość drogowych przepisów pod okiem opiekunów.Miasteczko mieści się przy głównej promenadzie parku pomiędzy Parkiem Rozrywki a polaną Różopole. Miasteczko to ciąg dróg i chodników, jest tu także rondo, przejścia dla pieszych, rozstawione są znaki drogowe i sygnalizacja świetlna.

Członkowie Klubu Turystyki Rowerowej poradzili sobie świetnie, nic dziwnego przecież to nie pierwsza ani nie dziesiąta wyprawa rowerowa.
W drodze powrotnej znów było dość intensywnie, ale przecież o to chodzi.
Zmęczeni, bezpiecznie dotarliśmy do domów…kolejny rajd wkrótce.


Tak oto wyglądała nasza trasa!
Zrobiliśmy 25.11 km w czasie 2h:24min:29s.W naszych rowerowych zmaganiach towarzyszyły nam wielkie zwolenniczki jazdy rowerem Panie:
Jolanta Domińska, Beata Makurat i Ilona WierzbickaRAJD DO OSTROMECKA
"NA ROZPOCZĘCIE SEZONU."


14 marca 2014

start: godz. 14.00 --- meta: około 14:45-tej --- powrót: po godz. 16-tej

Szkoła, ul. Gawędy / Ostromecko / Szkoła, ul. Gawędy


W końcu nadszedł ten dzień czyli 14 marca, kiedy oficjalnie członkowie „Klubu Turystyki Rowerowej z elementami Pierwszej Pomocy” mogli rozpocząć sezon. Tym razem wybraliśmy się do Ostromecka.

Jak każdy nasz rajd tak i ten miał na celu propagowanie turystyki rowerowej jako atrakcyjnej formy rekreacji i aktywnego wypoczynku. Miał również za zadanie promocję walorów krajobrazowych i rekreacyjnych okolic Fordonu, ze szczególnym uwzględnieniem Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku.


Uczestników rajdu obowiązywało posiadanie stosownego do pory roku ubioru, a rower musiał być sprawny pod względem wymagań przepisów ruchu drogowego (ci, którzy nie zdążyli przygotować rowerów niech żałują). Nasza ekipa posiadała również apteczkę, która okazała się niezbędna. Ola w trakcie zjazdu z górki przewróciła się, straciła na chwile przytomność i doznała urazu ręki. Rafał oraz Błażej i Mikołaj natychmiast zareagowali ruszając z pierwsza pomocą. Sprawdzili podstawowe funkcje życiowe, powiadomili prawidłowo pogotowie i zajęli się zraniona ręką. Spisali się na medal. /To oczywiście były tylko ćwiczenia, bo Ola ma się dobrze, zdrowa choć pewnie zmęczona szczęśliwie wróciła do domu./


W Ostromecku już jest cudownie, kwitną już piękne krokusy, które odkryli nasi cykliści. To miejsce w którym można się zrelaksować i odpocząć.


Nie przyzwyczajone jeszcze nogi do dłuższych tras bolały, a i pupa musi przyzwyczaić się by reszta tras była już tylko czystą przyjemnością.

Tak oto wyglądała nasza trasa!
Zrobiliśmy 12.45 km w czasie 1h:24min:04s.Organizatorzy i prowadzący trasę dziękują serdecznie uczestnikom rajdu.
Zapraszamy wszystkich na kolejne rowerowe trasy rajdowe
oraz wycieczki rowerowe poza miasto.

Beata Makurat i Ilona Wierzbicka


IV RAJD ROWEROWY
- "STARORZECZEM WISŁY"


25 października 2013

start: godz. 14.00 --- meta: około 15-tej --- powrót: po godz. 16-tej

Szkoła, ul. Gawędy / Starorzecze Wisły / Szkoła, ul. Gawędy


25 października wybraliśmy się na kolejny rajd rowerowy. Pogoda jak na koniec października była wymarzona, tak więc na sportowo, przy cudownym słońcu spędziliśmy piątkowe popołudnie na dwóch kółkach.

Trasa rajdu przebiegała wzdłuż wału powodziowego i ścieżką dydaktyczną Starorzeczem Wisły. Mało kto z mieszkańców naszej dzielnicy odwiedza tereny w pobliżu oczyszczalni ścieków. Spodoba się tu szczególnie wszystkim miłośnikom dzikiej przyrody. Obok ścieżki znajdują się dwie platformy obserwacyjne, z których mieliśmy możliwość obserwować otaczającą przyrodę. Widzieliśmy rodzinę łabędzi, która zamieszkuje ten teren. Wokół podziwialiśmy unikatowe drzewa wyrosłe na dawnych terenach zalewowych. Całość uzupełnia sześć tablic informacyjnych, z których można dowiedzieć się o atrakcjach czekających na wędrowców. W trakcie wyprawy robiliśmy sobie krótkie przerwy na odpoczynek. Mimo, że nie obyło się bez niespodzianek, dobry humor nas nie opuszczał. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Tak oto wyglądała nasza trasa!
Zrobiliśmy 14.82 km w czasie 1h:44min:45s.
Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy
za aktywne uczestnictwo.


Zapraszamy do galerii…

W naszych zmaganiach towarzyszyli nam nauczyciele:
Beata Makurat, Jolanta Domińska i Monika Pacholska.„W HOŁDZIE POLEGŁYM NAUCZYCIELOM!”

III RAJD ROWEROWY - "W HOŁDZIE POLEGŁYM NAUCZYCIELOM"

14 października 2013

start: godz. 11.30 --- meta: około 14-tej --- powrót: po godz. 15-tej

Szkoła, ul. Gawędy / Dolina Śmierci / Szkoła, ul. Gawędy


Dolina Śmierci - jakże makabryczna nazwa, której nie znajdziemy na żadnej mapie, ani w żadnym wykazie miejscowości. Nie znajdziemy, bo to nie jest miejscowość, a miejsce nikomu do 1939 roku, a właściwie Polakom aż do 1946 roku nieznane. W takim to zacisznym, a przyznać trzeba pięknym otoczeniu, gdzie pagórki zasłaniały widoczność, a krzewy tłumiły echo wystrzałów, hitlerowscy oprawcy spod znaku „SS” urządzali masowe egzekucje. Tu brutalnie zabijano kwiat polskiej inteligencji Bydgoszczy. Ginęli nauczyciele i lekarze, urzędnicy i kapłani, robotnicy i prawnicy, rzemieślnicy i kupcy.
14 października grupa młodzieży z Klubu Turystyki Rowerowej wyruszyła na III już rajd rowerowy tym razem po Dolinie Śmierci. Hasło przewodnie III rajdu brzmiało „W HOŁDZIE POLEGŁYM NAUCZYCIELOM”. Nie bez kozery na rajd w to miejsce wybraliśmy się w Dniu Edukacji Narodowej. Zapaliliśmy znicze i złożyliśmy hołd nauczycielom, którzy zostali tam brutalnie zamordowani w czasie II Wojny Światowej.
Potem dalej ruszyliśmy w drogę. Trasa wcale nie była łatwa. Nie znaliśmy Doliny Śmierci od strony tak świetnej i różnorodnej trasy rowerowej. Zapewne wybierzemy się tam jeszcze nie jeden raz.

Tak oto wyglądała nasza trasa!
Zrobiliśmy 14.99 km w czasie 1h:25min:22s.
Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy
za aktywne uczestnictwo.Z pokonywaniem dłuższych tras
radzicie sobie coraz lepiej!


Zapraszamy do galerii…

W naszych zmaganiach towarzyszyli nam nauczyciele:
Beata Makurat, Ilona Wierzbicka i Arleta Zagożdżon.
SYMPATYCY JAZDY ROWEREM
NA KOLEJNYM RAJDZIE!


II RAJD ROWEROWY - "ŻYWA LEKCJA HISTORII"

11 października 2013

start: godz. 14.00 --- meta: około 15-tej --- powrót: po godz. 16-tej

Szkoła ul. Gawędy / Grodzisko-Wyszogród / Szkoła ul. Gawędy


Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że tzw. popularne górki
z krzyżem obok Cegielni przy ul. Fordońskiej 418 to pozostałości po Grodzie Wyszogród, stolicy Księstwa Wyszogrodzko-Bydgoskiego. W tym roku był wyjątkowy powód do odwiedzenia tego miejsca. Mija właśnie 900 lat od pierwszej wzmianki o Wyszogrodzie. Właśnie jako jeden z niewielu grodów został wymieniony w najstarszej polskiej kronice Galla Anonima. Jest to wyjątkowy powód do dumy i radości dla Bydgoszczy i Regionu.
Dlatego też członkowie Klubu Turystyki Rowerowej z Elementami Pierwszej Pomocy 11 października wybrali się do tego miejsca na II już rajd rowerowy. Kilkoro uczniów wraz z p. Jolanta Domińską i p. Beatą Makurat tego dnia mieli okazję podziwiać jesienny krajobraz Wisły z historycznego miejsca dla Fordonu.

Tak oto wyglądała nasza trasa!
Zrobiliśmy 8.61 km w czasie 1h:00min:16s.Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy
za aktywne uczestnictwo.


Zapraszamy do galerii…

W naszych zmaganiach towarzyszyli nam nauczyciele:
Jolanta Domińska i Beata Makurat.


CYKLIŚCI POŻEGNALI LATO W MYŚLĘCINKU!

Rowerowy Rajd - "Pożegnanie lata"

4 października 2013

start: godz. 14.00 --- meta: około 16-tej --- powrót: po godz. 18-tej

Fordon-Myślęcinek


Cudowna pogoda, wielu uczestników wyprawy, wspaniałe humory, dobra organizacja…pasjonaci aktywnej formy spędzania wolnego czasu zebrali się
o godzinie 14-tej przed budynkiem naszej szkoły - wszystko to sprawiło, że
I Rajd Rowerowy, tym razem na „Pożegnanie lata” okazał się imprezą nad wyraz udaną.
Tak jak w latach minionych głównymi celami rajdu była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz poznanie walorów przyrodniczych naszego miasta.

Październik rozpoczęliśmy rajdem do Myślęcinka, zielonego centrum Bydgoszczy. Jest to miejsce wypoczynku i relaksu dla spragnionych kontaktu
z przyrodą mieszkańców miasta. Trasa rajdu wiodła ścieżką rowerową przez dzielnice Fordonu, następnie przez las aż do Leśnego Parku Kultury
i Wypoczynku. W trakcie wyprawy robiliśmy sobie krótkie przerwy na odpoczynek i poczęstunek. Podziwialiśmy uroki jesiennego krajobrazu. Mieliśmy okazję zobaczyć stado saren i jeleni w ogrodzie zoologicznym
a także rodzinę dzikich kaczek pływających po stawie. Jadąc ścieżką rowerową w LPKiW dotarliśmy na Różopole a następnie do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni. Już teraz planujemy kolejny rajd.

Tak oto wyglądała nasza trasa!
Zrobiliśmy 23,26 km w czasie 2h:19min:49s.
Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy
za aktywne uczestnictwo.


Zapraszamy do galerii…

W naszych zmaganiach towarzyszyli nam nauczyciele:
Jolanta Domińska, Beata Makurat i Ilona Wierzbicka.