Biuletyn Informacji Publicznej Gimnazjum nr 3 w Bydgoszczy
670 lat Bydgoszczy Ster na Bydgoszcz Kapitał Ludzki, Miasto Bydgoszcz, Europejski Fundusz Społeczny
MDP w akcjach


Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) działająca w naszym gimnazjum została powołana w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej
i przygotowania do służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej lub Ochotniczej Straży Pożarnej.


Podstawowe zadania MDP to m.in.:
- wychowanie i przygotowanie młodzieży do pracy dla dobra Ojczyzny,
- zainteresowanie społeczną służbą ratowniczą,
- rozwijanie potrzeby działania na rzecz lokalnej społeczności.


Jesteś żądny przygody?
Interesuje Cię straż pożarna, ratownictwo itp.?
Dołącz do nas!

Elżbieta Barczak, Arleta Zagożdżon, Kamila Bejger - Rudnicka


Z WIZYTĄ W MUZEUM POŻARNICTWA

Dnia 17.11.2018 uczennice Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Gimnazjum nr 3 wraz z nauczycielem M. Bembnista oraz członkami MDP wybrali się na wycieczkę do Rakoniewic oraz Rogalina w województwie wielkopolskim. Celem wycieczki było zwiedzanie oraz zapoznanie się z historią Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz Pałacu w Rogalinie.W Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa mieliśmy okazję zobaczyć zabytkowe wozy strażackie, archiwalia, sprzęt i wyposażenie związane z tematyką pożarniczą (np. kolekcje hełmów, mundury, motopompy, medale, plakaty,księgozbiory i sztandary strażackie).
Natomiast zabytkowy Pałac w Rogalinie oczarował nas swoją architekturą, salami pałacowymi, liczną galerią obrazów oraz aleją dębów.

Zapraszamy do galerii…

Malwina Bembnista

XIII OTWARTE BYDGOSKIE ZAWODY MDP

W sobotni słoneczny dzień na stadionie sportowym GWIAZDA zostały rozegrane XIII Otwarte Bydgoskie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF. Do zawodów stanęło 12 drużyn z województwa
kujawsko-pomorskiego.Drużyny zmierzyły się w dwóch konkurencjach – rozwinięciu bojowym i biegu sztafetowym. Rozwinięcie bojowe polegało między innymi na pokonaniu tunelu, rozwinięciu linii wężowych, napełnieniu zbiorników wodą przy pomocy strumieni wody podanych z hydronetek oraz wykazaniu się umiejętnościami wiązania węzłów.

Nasze drużyny w klasyfikacji ogólnej uplasowały się na IV (dziewczęta)
i VII (chłopcy) miejscu.Komisję sędziowską stanowili członkowie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Sportów OSP, a Sędzią Głównym zawodów był dh Leszek Szmyt.


Zwycięzcom wręczono puchary, a każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom za udział.

Opiekunowie drużyny:
dh Czesław Myszka dh Damian Grzeliński
Kamila Bejger-RudnickaELIMINACJE MIEJSKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 7. kwietnia 2018r. w Zespole Szkół nr 26 odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.


Uczestnicy turnieju zmierzyli się z pytaniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii pożarnictwa oraz pierwszej pomocy. Test wyłonił spośród 30 uczestników najlepszą trójkę w trzech kategoriach wiekowych.


Naszą szkołę reprezentowali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Weronika, Klaudia, Helena, Karol, Bartek oraz KASIA, która zajęła III MIEJSCE. GRATULUJEMY!!!


Laureaci poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować Bydgoszcz w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia 2018r. w Chełmnie.


Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami natomiast Laureaci otrzymali nagrody.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: dh Wojciech Kowalczyk, dh. Danuta Kempa, mł. asp. Radosław Szulczyk oraz dh Tadeusz Chwil.

Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy
i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Opiekunowie drużyny:
dh Czesław Myszka
dh Damian Grzeliński
Kamila Bejger-Rudnicka


XVI Wojewódzkie Zawody MDP

Rozwinięcie bojowe i sztafeta pożarnicza – właśnie w tych konkurencjach rywalizowało ze sobą w sumie 48 zespołów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z województwa kujawsko-pomorskiego, które odwiedziły stadion CWZS Zawisza przy ul. Sielskiej.


Całości wydarzenia przyświecała popularyzacja strażackiego fachu, nabycie sprawności fizycznej i umiejętności pracy w zespole.


Rywalizacja jak zawsze była bardzo zacięta. Zmagania MDP wspierała licznie zgromadzona publiczność.


Po zawodach niespodzianka!

Druhna Klaudia obchodziła w tym dniu 14 urodziny. Z rąk z-cy Prezesa OSP druha Czesława Myszki i Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 35 Małgorzaty Kryś otrzymała okolicznościowy tort, dyplom i pieska – strażaka.

Klaudii, życzyliśmy dużo zdrówka oraz dalszych udanych startów w MDP.

Zapraszamy do galerii…

Opiekunowie: dh Czesław Myszka dh Damian Grzeliński
Kamila Bejger-RudnickaZLOT MDP GÖTZIS AUSTRIA

Dnia 24. 08.17r. o godzinie 17.00 po sprawdzeniu listy obecności wyruszyliśmy w kierunku upragnionego celu Götzis. Podróż przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze oraz przyjemnych rytmach muzyki. Uczennice z naszej szkoły, błyskawicznie zintegrowały się z dziewczynkami z MDP Unilever.

Na miejsce dotarliśmy około godziny 10.00 następnego dnia. Zostaliśmy bardzo miło i serdecznie przyjęci. Gospodarze oprowadzili nas po swoim pięknym i malowniczym mieście i również zaprezentowali swoją nowoczesną Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zaprosili nas na tradycyjny austriacki obiad. Pierwszym wyzwaniem na zlocie było samodzielne rozłożenie dużego namiotu oraz łóżek polowych. Kolejnego dnia odbyła się Olimpiada na szlaku górskim, w której musieliśmy przejść w grupie 8 stacji. Do zadań uczestników należało np. Bieg z jajkiem, Marsz z balonem, Co wiesz na temat Götzis? Po wyczerpującej Olimpiadzie przyszedł czas na odpoczynek w basenie. Wieczorem przy ognisku odbyło się wręczenie nagród oraz liczne podziękowania dla organizatorów i sponsorów. W niedzielę odbyła się msza święta na świeżym powietrzu, w której uczestniczyli wszyscy członkowie obozu. Następnie ogłoszono pomyślne zakończenie całej imprezy Götzis 2017. Po smakowitym obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do Bydgoszczy.

Zapraszamy do galerii…

Malwina Bembnista


ROK 2016/2017

SUKCESY NASZEJ MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ

VI Otwarte Zawody MDP o Puchar Wójta Gminy Świekatowo

IV miejsce to sukces drużyny żeńskiej!!!

Skład – dh. Bojdo Martyna, dh. Gruszecka Roksana, dh. Pietrakowska Klaudia, dh. Szczech Helena, dh. Julia Nawrocka, dh. Weronika Opalińska, dh. Monika Rutkowska, dh. Mistrzak Daria, dh. Wudniak Rozalia.
XXVI Bydgoskie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP


Skład drużyny - dh. Patrycja Kirsztajn - dowódca, dh. Eliza Mazurkiewicz, dh. Julia Nawrocka,
dh. Karolina Opalińska, dh. Weronika Opalińska, dh. Bernadeta Główczewska, dh. Monika Osińska.Po zaciętej rywalizacji druhenki zajęły III miejsce. GRATULUJEMY!!!


XII Otwarte Bydgoskie Zawody MDP wg CTIF


Drużyna dziewcząt: dh. Julia Nawrocka, dh. Weronika Opalińska, dh. Monika Rutkowska,
dh. Rozalia Wudniak, dh. Helena Szczech, dh. Marita Gryczka, dh. Roksana Gruszecka, dh. Marta Molenda oraz dh. Klaudia Pietrakowska zajęła w zawodach ostatecznie
V miejsce.

Był to najlepszy wynik z drużyn z terenu Miasta Bydgoszczy. Brawo dziewczęta!!!


Drużyna mieszana: dh Oskar Zakrzewski, dh Konrad Gruszecki, dh Michał Opara, dh Karol Strykowski, dh Dominik Nadolny, dh Mateusz Jaszczik, dh Bartosz Krawczyk, dh. Martyna Bojdo, dh. Nikola Michalska zajęła VII miejsce.
Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.


BRAWO! Do zobaczenia we wrześniu podczas zawodów wojewódzkich!

Zapraszamy do galerii…

Opiekunowie drużyn:
dh Czesław Myszka
dh Damian Grzeliński
Kamila Bejger-Rudnicka
ŚLUBOWANIE młodych strażaków

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy fakt, że z początkiem nowego roku szkolnego w szeregi MDP wstąpiło 10 nowych członków.


Po okresie przygotowawczym przyszedł czas, aby młodzi strażacy złożyli ślubowanie – Martyna, Helena, Weronika, Nicola, Marta, Mateusz, Dominik, Karol, Michał, Bartosz.


W obecności Prezesa i Wiceprezesa OM Związku OSP RP w Bydgoszczy, Dyrektora Zespołu Szkół nr 35, Naczelnika OSP Tele-Fonika Kable, druhów strażaków, koleżanek i kolegów z drużyny nowo wstępujący członkowie MDP złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.

Po zaślubinach otrzymali legitymacje członkowskie z rąk opiekuna drużyny dh Damiana Grzelińskiego oraz pani mgr Małgorzaty Kryś.Uroczystość była okazją do wyróżnienia brązowymi odznakami członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którym SERDECZNIE GRATULUJEMY!


Odznaczeni BRĄZOWĄ ODZNAKĄ MDP:

dh Snopko Agnieszka
dh Gruszecka Roksana
dh Gruszecki Konrad
dh Gryczka Marita
dh Wudniak Rozalia
dh Zakrzewski OskarPo uroczystości przyszedł czas na wspólną biesiadę strażacką.


Młodzieży gratulujemy i życzymy wytrwałości i powodzenia w służbie!Zapraszamy do galerii…

Opiekunowie Drużyny


LOTNISKO - Jakiego nie znacie! Jakiego nie znaliśmy!

Serdeczne podziękowania kierujemy do Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zarządu Oddziału Miejskiego w Bydgoszczy, OSP Tele – Fonika Kable Bydgoszcz, prelegentów i opiekunów, za umożliwienie poznania specyfiki bazy Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz pracujących w niej strażaków.- To była niezwykła wycieczka!
- Zadziałał wykrywacz metali!Nikt niepowołany nie mógł się przecisnąć na teren lotniska!
Od tego zależy bezpieczeństwo! Nie ma taryfy ulgowej!
I my zostaliśmy poddani kontroli, dokładnie tak jak pasażerowie przy odprawie, musieliśmy zdjąć kurtkę, opróżnić kieszenie i tłumaczyć się ze scyzoryka, który został wykryty.Po przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa udaliśmy się do bazy Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej Portu Lotniczego Bydgoszcz, która usytuowana jest niedaleko terminalu.


Tutaj dowódca jednej ze zmian Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej profesjonalnie opowiedział nam o organizacji pracy, wyposażeniu oraz procedurach ratowniczych tej jednostki.


Zachwyciły nas swoim wyglądem dwa ogromne, przystosowane do prowadzenia akcji gaśniczej na lotnisku wozy strażackie – Rosenbauery będące na wyposażeniu lotniska i przystosowane do prowadzenia akcji ratunkowych samolotów.


Następnie o swojej pracy, opowiadał nam strażak -koordynator, który czuwa nad tym co się dzieje na płycie przy samolotach. Ma on łączność
z samolotem, informuje pilotów na bieżąco, czy maszyna jest gotowa do startu. Odpowiada za jej "wypychanie".Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za niezwykłą
i niepowtarzalną wycieczkę!!!

Zapraszamy do galerii…

Uczestnicy MDP


IV MIEJSCE W ZAWODACH


18 marca miała miejsce kolejna edycja HALOWYCH ZAWODÓW MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH. Jak zawsze uczestnicy zadbali
o atmosferę, która była niesamowita. Przez całe zawody wszyscy wzajemnie się motywowali do walki. Dzięki temu wyrównana rywalizacja trwała do samego końca!Zawody rozegrane zostały w kategoriach wiekowych z uwzględnieniem podziału na płeć.


Nasze drużyny, których opiekunem jest dh Damian Grzeliński zajęły IV i VII miejsce – dziewczęta oraz VII miejsce – chłopcy.


Brawa i gratulacje należą się całej ekipie, która wzięła udział w zawodach!

Zapraszamy do galerii…

OPIEKUNOWIE DRUŻYNY
druh Damian Grzeliński, Kamila Bejger-RudnickaMDP W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ


Po raz kolejny gościliśmy w zaprzyjaźnionej Ochotniczej Straży Pożarnej Tele – Fonika Kabel Bydgoszcz. Przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mieli możliwość uczestniczyć w zebraniu sprawozdawczym podsumowującym rok 2016 oraz zapoznać się ze sprzętem ratowniczo – gaśniczym jednostki.


Po części oficjalnej, w ramach kampanii społecznej ”Czad i ogień - obudź czujność” Dowódca JRG 1 mł. bryg. mgr inż. Sławomir Reszkowski przedstawił zagadnienia związane z zagrożeniem pożarowym i zatruciem tlenkiem węgla
w miejscu zamieszkania.Uczestnicy spotkania, zwłaszcza najmłodsi, szczególnie zainteresowani byli sprzętem ratowniczo – gaśniczym oraz elementami ubioru strażaka, które mogli przymierzyć.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Kamila Bejger-Rudnicka

II TURNIEJ HALOWY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH


Deszczowa aura i pochmurne niebo okazały się być niestraszne dla wojewódzkich Ochotników grudniowej soboty. To właśnie tego dnia rywalizowali między sobą podczas zawodów zorganizowanych przez Oddział Miejski Związku OSP RP w Bydgoszczy. Uczestnikom nie zabrakło pozytywnej energii i ducha współzawodnictwa.


Druhowie, w podziale na grupy żeńskie i męskie, konkurowali w ćwiczeniach pożarniczych. Zanim jednak wystartowali, Prezes OM Związku OSP RP
w Bydgoszczy dh Leszek Szmyt powitał wszystkich uczestników oraz dokonał uroczystego otwarcia imprezy.Ogółem w strażackich zmaganiach wzięło udział 18 drużyn z województwa kujawsko – pomorskiego. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna żeńska
w składzie: Julia – kapitan, Martyna, Nikola, Helena, Marita zajęła IV lokatę
z wynikiem 163.28 pkt. natomiast debiutanci drużyn męskich uplasowali się na
VI i VII miejscu.Miło nam poinformować, że w kategorii indywidualnej najlepszy czas
z naszych drużyn uzyskali: dh Weronika R. i dh Michał O.

GRATULUJEMY!!!

Zawody sędziowali sędziowie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Sportów Pożarniczych województwa kujawsko-pomorskiego,
Sędzią głównym zawodów była dh Ewa Szmyt.
Opiekunowie: dh Czesław Myszka
dh Damian Grzeliński
Kamila Bejger-RudnickaOSP Tele-Fonika Kable
- NAJAKTYWNIEJSZA JEDNOSTKA 2015r.Podczas uroczystości z okazji Miejskiego Dnia Strażaka zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Miejskiego OSP RP w Bydgoszczy – tradycyjnie - wręczone zostały odznaczenia, medale i dyplomy wyróżniającym się strażakom oraz wyróżniono najaktywniejsze jednostki OSP.


W uroczystościach uczestniczyli m.in.: zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński i Lech Zagłoba-Zygler, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej, a także przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażakami.


Miło nam poinformować, że:
- wśród odznaczonych i nagrodzonych byli strażacy z OSP Tele-Fonika Kable m.in.: druh Damian Grzeliński opiekun naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
- OSP Tele-Fonika Kable otrzymała miano

NAJAKTYWNIEJSZA JEDNOSTKA 2015r.

GRATULUJEMY!!!MY TEŻ TAM BYLIŚMY! - Było galowo, podniośle i uroczyście.

Marita, Roksana, Oskar – przedstawiciele MDP


XV Wojewódzkie Zawody
Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Tradycyjnie we wrześniu na Stadionie im. Czesława Kobusa w Bydgoszczy, odbyły się jubileuszowe XV Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych woj. kujawsko-pomorskiego. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach, tj. ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza.


Podczas rywalizacji nie zabrakło naszej drużyny w składzie: Karolina, Weronika, Agnieszka, Julia, Monika, Daria, Roksana, Marita, Rozalia.


W klasyfikacji generalnej dziewczęta z OSP Tele-Fonika Kable zajęły wysokie 7 miejsce uzyskując bardzo dobry wynik 1021,49 pkt.


Równolegle ze zmaganiami młodych strażaków przeprowadzono na rzecz chorej ośmioletniej Oli z Topólki akcję charytatywną polegającą na zbieraniu nakrętek. Druhny aktywnie włączyły się w akcję, przekazując 30 kilogramów plastikowych nakrętek.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do galerii…

OPIEKUNOWIE DRUŻYNY
druh Damian Grzeliński, Kamila Bejger-Rudnicka......................


ŚWIĘTO MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ

Wręczenie brązowych odznak dla wyróżniających się członków MDP oraz złożenie przez kandydatów ślubowania na sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej Tele-Fonika Kable Zakład Bydgoszcz były to bardzo podniosłe i uroczyste chwile dla uczestników.


Odznaczeni BRĄZOWĄ ODZNAKĄ MDP:
- dh Julia Nawrocka
- dh Karolina Opalińska
- dh Weronika Opalińska
- dh Weronika Szymańska
- dh Monika Rutkowska
- dh Daria Mistrzak
- dh Rafał Adamczewski
- dh Hubert Gorgol
- dh Maciej SkierskiOdznaczenia wręczał wiceprezes OSP Tele-Fonika Kable dh Czesław Myszka wraz z dh. Damianem Grzelińskim.


Dziewięcioro kandydatów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dh Rafał, Konrad, Oskar N., Oskar Z., Ewelina, Rozalia, Agnieszka, Roksana i Marita złożyło ślubowanie na sztandar jednostki zgodnie z ceremoniałem powtarzając treść roty przysięgi wygłoszonej przez dh. Marcina Szmyta.


Po złożeniu ślubowania młodzi druhowie otrzymali legitymacje MDP i gratulacje z rąk Dyrektora Zespołu Szkół nr 35 mgr Małgorzaty Kryś i Naczelnika OSP Tele-Fonika Kable dh. Marcina Szmyta.


Wszystkim uczestnikom uroczystości gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w MDP.

Zapraszamy do galerii…

OPIEKUNOWIE DRUŻYNY
druh Damian Grzeliński, Kamila Bejger-RudnickaMiło, przyjemnie i pożytecznie – ćwiczenia MDP

Młodzi strażacy podczas zajęć ćwiczyli m. in. wiązanie węzłów, zwijanie i rozwijanie węży oraz podpinanie ich do prądownicy. Była to namiastka rozwinięcia linii gaśniczej.Oprócz ćwiczeń, młodzi adepci sztuki pożarniczej mogli posilić się pyszną pizzą :)Treningi odbywają się pod okiem doświadczonego dh Damiana, podczas których młodzież poznaje tajniki specyfiki pracy strażaka oraz rozwija swoje umiejętności.Aktualnie dh Rafał z klasy III przygotowuje się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który w zeszłym roku - 2015, reprezentował nasze miasto i zajął VIII miejsce.
ŻYCZYMY POWODZENIA!Serdecznie zapraszamy na kolejne treningi! ;)

OPIEKUNOWIE DRUŻYNY
druh Damian Grzeliński, Kamila Bejger-RudnickaI TURNIEJ HALOWY
MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCHZawody, które zorganizował Zarząd Oddziału Miejskiego OSP RP
w Bydgoszczy, pokazały jak młodzi ludzie lubią aktywnie spędzać swój wolny czas wśród rówieśników, ucząc się zdrowej rywalizacji.
Do rywalizacji o tytuł ,,mistrza” przystąpiły 22 drużyny MDP z województwa kujawsko-pomorskiego.Rywalizacja polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesienie gaśnicy, rozłączenie węży, przeniesienie węża na podest, połączenie węży, przebiegnięcie pod poprzeczką, znajomość sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowanie linii gaśniczej.Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność – za błędy przyznawane były punkty karne. Wyniki czterech najlepszych zawodników
z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej. Niestety tym razem nie zajęliśmy miejsca w czołówce, ale następnym razem będzie lepiej.Emocji nie brakowało!


OPIEKUNOWIE DRUŻYNY
druh Damian Grzeliński, Kamila Bejger-Rudnicka


MIGAWKI Z TRENINGU
Kamila Bejger - Rudnicka

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MDP – SUKCES


Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z OSP TELE-FONIKA KABLE wraz z OSP ALCATEL-LUCENT Polska uczestniczyła na Białorusi w Międzynarodowych Zawodach MDP wg regulaminu CTiF. Po zaciętej rywalizacji, przedstawicielki Bydgoszczy zdobyły I miejsce.Serdeczne podziękowanie kierujemy druhenkom i druhom z ZARZĄDU ODDZIAŁU MIEJSKIEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RP w Bydgoszczy, OSP ALCATEL-LUCENT Polska, OSP TELE-FONIKA KABLE, za umożliwienie wyjazdu na zawody, za troskliwą opiekę oraz gospodarzom zawodów za przemiłą atmosferę podczas pobytu w Brześciu.

UCZESTNICZKI

ŚLUBOWANIE MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJBohaterami październikowego popołudnia byli uczniowie naszej szkoły, którzy w obecności zaproszonych gości złożyli ślubowanie na sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej Tele-Fonika Kable Zakład Bydgoszcz.Zgodnie z ceremoniałem powtarzali rotę ślubowania:

„ŚLUBUJĘ – ze wszystkich sił służyć naszej Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej ofiarną pracą w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przyczyniać się do ochrony życia i mienia jej Obywateli oraz ich dorobku kulturalnego i materialnego przed pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. Ślubuję przestrzegać postanowień Statutu OSP i Regulaminu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, pogłębiać wiedzę pożarniczą, postępować uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej.”Po akcie ślubowania członkowie MDP otrzymali imienną legitymację członkowską.


Krótkie przemówienie do młodzieży wygłosili między innymi: dh Leszek Szmyt (Prezes Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Bydgoszczy) oraz mgr Małgorzata Kryś (Dyrektor ZS nr 35), którzy podkreślili, że wstąpienie w szeregi MDP to dla młodzieży niezwykłe wyróżnienie, któremu towarzyszy uczenie się odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również innych ludzi, praca nad sobą, pokonywanie własnych słabości i rozwijanie pasji i zainteresowań oraz spełnianie marzeń.


Wśród gości honorowych znaleźli: z-ca Dyrektora Tele-Foniki Kable – Zakład Bydgoszcz, Dowódca JRG-1 KM PSP w Bydgoszczy, przedstawiciele Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bydgoszczy, druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej przy Tele-Fonika Kable - Zakład Bydgoszcz, Rodzice członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz przyjaciele szkoły.


Gratulujemy! Opiekunowie MDP

XIV Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - FOTORELACJA


Kamila Bejger - Rudnicka

LETNIE SZKOLENIE KADETÓW POŻARNICTWA


Podczas wakacji w miejscowości Piła Młyn położonej w Borach Tucholskich ochotnicy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych uczestniczyli w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym, który zorganizował Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Toruniu.

I MY TAM BYLIŚMY! : )))

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY SPONSOROM:
- Ochotniczej Straży Pożarnej przy Tele-Fonika Kable S.A. – Zakład Bydgoszcz
- Związkowi Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Zarządowi Oddziału Miejskiego w Bydgoszczy

za możliwość doskonalenia swoich umiejętności pożarniczych, nawiązaniu wielu przyjaźni wśród braci strażackiej oraz PEŁNYCH FANTASTYCZNYCH PRZEŻYĆ I NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ.

Uczestnicy obozu

MŁODZI PASJONACI POŻARNICTWA W AKCJI

Szesnaście ekip stawiło się w sobotnie przedpołudnie na stadionie w Świekatowie, by zaprezentować swoje umiejętności podczas zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.


Młodzi strażacy mieli do pokonania m.in.: tunel, płotek, kładkę, tarczę nalewową, stanowisko węzłów, a także stanowisko przyrządów i armatur. Nie zabrakło również biegu sztafetowego z przeszkodami na dystansie 400 m.


Rywalizacja była bardzo zacięta i do samego końca nie było wiadomo, kto stanie na najwyższym miejscu podium.


Nie zabrakło tam i nas: Julii, Darii, Weroniki O, Weroniki S, Moniki, Karoliny, Huberta, Macieja, Kacpra


Życzymy dalszych sukcesów!
Elżbieta Barczak, Arleta Zagożdżon, Kamila Bejger-RudnickaSTRAŻAK JAKICH MAŁONASZ DEBIUT - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza


Serdeczne podziękowania przesyłamy, za przygotowanie do zawodów i wsparcie druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej przy Tele-Fonika Kable S.A. – Zakład Bydgoszcz, którzy sprawują opiekę nad naszą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą a w szczególności dh Marcinowi i dh Damianowi

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA


Wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom X Bydgoskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP. Młodzi druhowie ubiegając się o miano najlepszych uczestniczyli w niecodziennej rywalizacji - rozwinięcie bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami.
Młodzież była bardzo dobrze przygotowana do zawodów co sprawiło, że poziom zawodów był wysoki. Po zaciętej rywalizacji miejsce na „pudle” zdobyła drużyna z OSP Sitno oraz OSP Alcatel-Lucent Polska.


Naszym DEBIUTANTOM, którzy spisali się na MEDAL – Darii, Julii, Monice, Karolinie, Weronice O, Weronice S, Piotrowi, Maciejowi, Mateuszowi, Kacprowi

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH „POŻARNICZYCH” SUKCESÓW!

Elżbieta Barczak, Arleta Zagożdżon, Kamila Bejger - Rudnicka


CHWALIMY SIĘ, BO MAMY CZYM ;)

RAFAŁ ADAMCZEWSKI
zajął I MIEJSCE
w XXXVIII Eliminacjach
Wojewódzkiego Ogólnopolskiego
Turnieju Wiedzy Pożarniczej
pn. "Młodzież Zapobiega Pożarom"

tym samym zakwalifikował się do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się w maju w Polanicy Zdroju.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW :)XXXVIII Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież Zapobiega Pożarom" odbyły się 29 kwietnia w Sępólnie Krajeńskim.


Do turnieju przystąpiło 60 uczestników ze wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.


Atrakcją turnieju oprócz nagród i dyplomów był pokaz ratownictwa wodnego oraz występ zespołu wokalno-tanecznego z programem składającym się z piosenek i tańca nowoczesnego.

Kamila Bejger - Rudnicka


PRZYGOTOWANIA DO ZAWODÓW
SPORTOWO - POŻARNICZYCHKamila Bejger - Rudnicka

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA
- kolejny dzień szkolenia za nami


Piękna pogoda sprzyjała i pozwoliła na organizację ćwiczeń MDP w plenerze. Tym razem druh Marcin omówił poszczególne etapy toru - zwanego rozwinięciem bojowym.MŁODZI ADEPCI POŻARNICTWA stanęli na wysokości zadania oraz przekonali się, że zawód strażaka przeznaczony jest dla najlepszych, najbardziej wytrwałych i najlepiej przygotowanych do jego wykonywania.

Kamila Bejger - Rudnicka

TEST SPRAWNOŚCIOWY MDP -
sport to zdrowie i dobra zabawa.

Stwierdzenie to doskonale pasuje do Testu Sprawnościowego MDP, który odbył się 21 marca. Podczas zajęć rozwijaliśmy swoją aktywność ruchowo - sportową, a także uczyliśmy się zasad solidarności, tolerancji, współzawodnictwa fair play i zdrowego stylu życia.


Kamila Bejger - Rudnicka

I MIEJSCE RAFAŁA

Mamy zaszczyt poinformować, że Rafał Adamczewski podczas eliminacji miejskich OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom” zdobył I miejsce. Tym samym zakwalifikował się do kolejnego etapu – wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu.


Młodzież biorąca udział w tym przedsięwzięciu miała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z tematyki pożarnictwa np. z zarysu historycznego, ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności i ratownictwa oraz nowoczesnego wyposażenia straży.

GRATULUJEMY!!!

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Kamila Bejger - Rudnicka


AKTYWNI PODCZAS FERII

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA podczas ferii nie tylko odpoczywała, ale również uczestniczyła w zajęciach specjalistycznych przygotowujących do zawodów sportowo - pożarniczych.
Podczas zawodów sportowo - pożarniczych rozgrywane są dwie konkurencje: rozwinięcie bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami.
Tor, zwany rozwinięciem bojowym, polega na przebiegnięciu 75 metrów
i pokonaniu przeszkód. Zawodnicy muszą przeskoczyć improwizowany rów wodny, wspiąć się na ściankę, przejść 6-metrowy tunel i przebiec po równoważni. I to wszystko z wężem gaśniczym w ręku! Umiejętności strażackie prezentowane są także podczas przelewania wody z hydronetek do nalewaków. Do końcowej klasyfikacji liczy się suma wyników z biegu sztafetowego i rozwinięcia bojowego.

Elżbieta Barczak
Kamila Bejger - Rudnicka


ELEMENTARNY KURS PIERWSZEJ POMOCY

Kolejne zajęcia dla MDP, które odbyły się podczas ferii dotyczyły pierwszej pomocy. Pozwoliły posiąść one podstawową wiedzę ułatwiającą odpowiednią reakcje strażaka - ratownika w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Członkowie MDP odbyli bowiem 5 –godzinny Elementarny Kurs Pierwszej Pomocy prowadzony przez Instruktora Pierwszej Pomocy – Elizę Wierzbicką. Kurs dotyczył zasad i etapów udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania z osobami nieprzytomnymi lub nieoddychającymi. Oprócz teorii członkowie MDP wykonywali pod okiem instruktora wiele ćwiczeń m.in. na fantomach.
Kamila Bejger - Rudnicka