Biuletyn Informacji Publicznej Gimnazjum nr 3 w Bydgoszczy
670 lat Bydgoszczy Ster na Bydgoszcz Kapitał Ludzki, Miasto Bydgoszcz, Europejski Fundusz Społeczny
Z WIZYTĄ W „MŁYNIE WIEDZY” 24. maja 2017
Z WIZYTĄ W „MŁYNIE WIEDZY”

To była wyprawa do kopalni wiedzy o świecie!
18 maja uczniowie klasy IIa i Ib naszego gimnazjum pojechali do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”
w Toruniu.

To interaktywne centrum oferuje zwiedzającym wiadomości z różnych dziedzin nauki m.in. fizyki, chemii, biologii czy geografii. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy. Mieli okazję m.in. zrozumieć prawo Pascala poprzez użycie specjalnej pompki i podniesienie siedziska. Mogli przypomnieć sobie zasadę Dynamiki Newtona przesuwając krążki o różnej masie i wielkości oraz sprawdzić jak następuje zamiana energii potencjalnej w kinetyczną poprzez turniej rzutów do tarczy.
Ogromne wrażanie na zwiedzających wywarł główny rekwizyt i wizytówka tej instytucji - Wahadło Foucaulta. Umożliwia ono obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.
Po zwiedzaniu i nauce nadszedł czas na relaks! W tym celu wszyscy udali się się na Stare Miasto, gdzie zachwyca toruński „gotyk na dotyk”. Nie obyło się oczywiście bez wizyty w McDonalds, a po sesji fotograficznej przy pomniku Mikołaja Kopernika zjedliśmy smaczne lody u Lenkiewicza. Potem już tylko Krzywa Wieża i Dom Kopernika oraz spacer Bulwarami w kierunku dworca kolejowego. W drodze powrotnej do Bydgoszczy powtarzało się jedno pytanie: „Kiedy następna wycieczka?”

Zapraszamy do galerii…

Anna Kopeć i Monika Kierzek