Biuletyn Informacji Publicznej Gimnazjum nr 3 w Bydgoszczy
670 lat Bydgoszczy Ster na Bydgoszcz Kapitał Ludzki, Miasto Bydgoszcz, Europejski Fundusz Społeczny
MARATON GIER PLANSZOWYCH 5. czerwca 2017
MARATON GIER PLANSZOWYCH

Dnia 1 czerwca odbył się w naszej szkole maraton gier planszowych. Do dyspozycji uczniów było wiele gier znanych i często popularyzowanych w naszych rodzinach.

Nad przebiegiem całej rywalizacji czuwali uczniowie z projektu edukacyjnego „Czy matematyka może bawić?”, tłumaczący zasady i udzielający uczestnikom fachowych porad.

O turnieju słów kilka ...

100% świetnej zabawy
100% rywalizacji
100% przyjemności

Emocje, świetna zabawa, rywalizacja, przyjemność... wszystko to odnaleźć można było podczas Maratonu Gier Planszowych.
Gry to jedna z podstawowych form rozrywki, a rozrywka, podstawą wszelkiego działania człowieka. "Planszówki" uczą gry fair, zdrowej rywalizacji, zabawy z innymi, pracy w grupie, wspomagają logiczne myślenie, pamięć, analizę wzrokową, spostrzegawczość, koncentrację, refleks, kreatywność, wyobraźnię. Gry planszowe nie wymagają źródła zasilania, Internetu, czy też dostępu do komputera. Wystarczy po prostu spakować je do samochodu czy plecaka i zabrać na wakacje, ferie, wycieczkę, biwak. Sprawdzają się zarówno na plaży, w górach, w parku, nad jeziorem czy w ogrodzie. Mamy wolne popołudnie, a za oknem zimno i aż nie chcę się wychodzić? Nie musimy się nudzić! Gry planszowe pozytywnie wpływają na nasz umysł, rozwijają i pogłębiają pamięć oraz koncentrację. Są świetną odskocznią od świata pełnego komputerów i telewizji...

Zapraszamy na kolejne turnieje wszystkich miłośników gier planszowych, także tych, którzy nie połknęli jeszcze tego bakcyla. Czekamy na Was za rok!

Zapraszamy do galerii…

Beata Makurat i Marzena Tes