Biuletyn Informacji Publicznej XIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy
670 lat Bydgoszczy Ster na Bydgoszcz Kapitał Ludzki, Miasto Bydgoszcz, Europejski Fundusz Społeczny
REALIZACJA GRANTU INTEGRACYJNEGO 5. stycznia 2019
REALIZACJA GRANTU INTEGRACYJNEGO

Od września do grudnia realizowany był w naszej szkole grant integracyjny „Mój piękny, kolorowy świat”. Organizacja zajęć artystycznych miała na celu poprawienie samopoczucia uczestników, nawiązanie kontaktu z otaczającym światem, poprawę jakości życia, a także pogłębienie znajomości samego siebie.

Program zajęć obejmował działania inspirująco-integrujące w plenerze i pracowni plastycznej. Młodzież m.in. dwukrotnie uczestniczyła w warsztatach artystycznych w Brzózkach. Każde z zajęć miało swoją specyfikę i walory kształcące, które pozwoliły uczestnikom wykonać atrakcyjne, niekonwencjonalne prace.

Uczniowie pracowali różnorodnymi technikami plastycznymi:

DECOUPAGE (bombka śnieżna, koszyk ze świąteczną dekoracją),

SCRAPBOOKING (kartka świąteczna),

MALARSTWO (punktowe, akrylem, akwarelą),

RZEŹBA (kompozycje figuralne modelowane w glinie).

W ramach grantu uczniowie Zespołu Szkół nr 35 brali również udział w warsztatach w Manufakturze Słodyczy Karmelowa Kraina. Mieli możliwość obserwowania jak powstają pyszne smakołyki. Samodzielnie wykonali własnego lizaka i czekoladę.

W tym wyjątkowym okresie przedświątecznym młodzież zwiedziła także wzorcownię Fabryki Bombek „Sopel”, w której zapoznała się z procesem produkcji i ozdabiania bombek choinkowych. Każdy z uczestników otrzymał świąteczny upominek.

Na zakończenie realizacji grantu w szkole została zorganizowana wystawa oraz kiermasz świąteczny.

Zapraszamy do galerii…

Realizator grantu
Beata Makurat